Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Şenol Güneş, Ankaragücü maçının ardından Deli Alli hakkında, "Şu anki durumu, takım bütünlüğü içinde beklentilerimizi karşılamadı. Alli'nin şu an oynamayı hak edecek durumda olduğunu düşünmüyorum." dedi.

Türkiye Kupası Son 16 Turu'nda Ankaragücü ile Beşiktaş karşı karşıya geldi. Ankara Eryaman Stadyumu'nda oynanan mücadeleyi penaltılar sonucunda tur atlayan Ankaragücü oldu.

Maçın ardından Beşiktaş'ın deneyimli çalıştırıcısı Şenol Güneş sonuç ile ilgili üzgünlüğünü dile getirdi.

Kevin N'Koudou'dan Beşiktaş'a kötü haber Kevin N'Koudou'dan Beşiktaş'a kötü haber

"Ankaragücü'ne başarılar diliyorum"

Maçı değerlendiren Şenol Güneş, "Rakibimiz savunma yaparak kontraya çıkma düşüncesiyle zaman zaman etkili oldu. Golü de buldular. Top kayıplarımız fazla oldu. Zemin de hızlı oynamayı engelledi, İkinci yarıda oyun ve pozisyon olarak üstündük. Kazanacağımız maç penaltılara kaldı. Penaltılarda iki taraf da kazanabilir. MKE Ankaragücü'ne başarılar diliyorum. Kupa hedefimiz vardı, üzgünüz. Bizim için ayakta durma zamanı. Yarış devam ediyor. Üç günde bir maç oynuyoruz. Oyuncularım ellerinden geleni yaptılar. Pazar günü de maçımız var. Yarış devam ediyor. Elendiğimiz için üzgünüz." dedi.

"Dele Alli'nin şu an oynamayı hak edecek durumda olduğunu düşünmüyorum"

Dele Alli hakkında konuşan Şenol Güneş,  "Şu anki durumu, takım bütünlüğü içinde beklentilerimizi karşılamadı. Değerlendireceğiz. Dele Alli'nin şu an oynamayı hak edecek durumda olduğunu düşünmüyorum. Oyuncuyu göndermek başka bir şey ve buranın konusu değil. Dele Alli iyi, kariyerli bir oyuncu. Onun takıma katkı yapmasını bekliyoruz ama şu an katkı veremeyeceğini düşünüyoruz. Kendisi ve kulüple değerlendireceğiz." ifadelerinde bulundu.

"Şu an buna cevap veremem"

Transfer sorularını cevaplandırmayan Güneş, "Maçlara buradaki oyuncularla hazırlandık. Pazar günü maçta da bu oyunculara bakarak değerlendirme yapacağız. Transfer olursa değerlendiririz. Transfer bu ay içinde tüm takımlarda olduğu gibi bizde de konuşulacak. Şu an buna cevap veremem." sözlerini sarf etti.

"Cenk'in sakatlığı maç öncesi de vardı"

Oyuncularının sakatlığını değerlendiren Güneş, "Cenk'in sakatlığı maç öncesi de vardı. Kasığındaki ağrı devam edince, çıkarmak zorunda kaldık. Gedson da yorgunluk ve sakatlık arasında gidip geliyor. Bunlar, bu tempoda olabilecek şeyler." ifadelerini kullandı.