Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale son sürat devam ediyor.

Hisarönü Mahallesi Bördübet bölgesinde ormanlık alanda 21 Haziran'da henüz nedeni belli olmayan bir sebepten ötürü başlayan yangın hala devam ediyor.

Orman işçileri ve itfaiye ekipleri, gece boyunca yangına karadan müdahale etti. Yangına, sabahın ilk saatlerinden itibaren havadan da müdahale edilmeye başlandı.

Ekipler, yangını söndürmek için seferber oldular ve çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiriyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve İçişleri Bakanı da kriz merkezinden çalışmaları yakından takip ediyor.

'Sabotaj şüphesi var'
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, yangınla ilgili flaş bir açıklamada bulundu. İşte açıklamaları şu şekilde;

Yangınla mücadele için gece gündüz çalışıldığını ve birçok ekibin yer aldığını belirterek, 'Neredeyse soğutma çalışma yapabileceğimiz bir noktaya geldik. Bu şartların devam etmesi durumunda, hava sıcaklığının ve rüzgar hızının artmaması temennimizdir dedik ama maalesef bu endişemiz gerçek oldu. Rüzgardaki artış ve sıcaklıktaki yükseliş yangının yeniden harlanmasına sebep oldu. 27 helikopter, 14 uçak ile toplamda 41 hava aracı yangına müdahale ediyor. 10 gece görüşlü helikopter 4 Temmuz'da envantere dahil edilecek.' dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti, 'Yangın kontrol altına alınmış değil. Yangını yarın kontrol altına alma durumumuz olabilir. 51 haneden 151 kişinin bölgeden tahliyesi yapıldı. (Sabotaj şüphesi var mı?) Bizim tabi bakanlık olarak ilgili olduğumuz bir alan değil. Ama tabii ki her vatandaşımız gibi bizim de aklımıza geliyor.' açıklamasında bulundu.