Kışın habercisi mevsim yağışlarının etkisini göstermeye başlayacağı 20 ile Meteoroloji'den sarı ve turuncu kod uyarısı verildi.

Ülke genelinde, kış etkisini göstermeye başladı. 

Doğu illerinde kar yağışı başlarken, Meteoroloji'den yeni uyarı geldi. 

Meteoroloji, Marmara ve Ege Bölgesi'nde bulunan İstanbul dahil 20 ili sarı ve turuncu kodla uyardı.

Rüzgar geliyor

Marmara'da rüzgarın, yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, perşembe günü akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Kuzey ve Orta Ege’de rüzgarın, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına, yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, perşembe akşam saatlerinde etkisini azaltması beklenmektedir.

Kar, İstanbul'a şubatta gelecek Kar, İstanbul'a şubatta gelecek

Cuma gününe kadar devam edecek

Bunun yanı sıra rüzgarın; Trakya (Edirne, Tekirdağ, Kırklareli) ve Kıyı Ege (Çanakkale, İzmir, Manisa, Aydın, Muğla) ile Balıkesir ve Bursa çevrelerinde 19.01.2023 Perşembe ve Cuma günleri güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), yer yer fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi beklenmekte.

Gaz kaynaklı zehirlenmelere uyarı yapıldı

Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.