UEFA Avrupa Ligi’nde sahneye çıkan Fenerbahçe ve Trabzonspor ile UEFA Konferans Ligi’nde ülkemizi temsil eden Başakşehir ile Sivasspor, dün akşam gruplarındaki son karşılaşmalarına çıktı. Takımlarımızdan Fenerbahçe, Başakşehir ve Sivasspor gruplarını lider olarak tamamlarken, Trabzonspor galip gelmesine rağmen grubunu 3. sırada tamamladı. Fakat bu durum da Türkiye’yi UEFA ülke puanı sıralamasında oldukça iyi yerlere getirdi. Buna göre sezona 20. sırada giren Türkiye, Avrupa’da grup karşılaşmalarının sona ermesiyle beraber 12. sıraya yerleşti.

12. SIRAYA KADAR ÇIKTI
Son yıllardaki en başarılı Avrupa sezonunu yaşayan Türkiye, UEFA ülke puanı sıralamasında 12. sıraya kadar çıktı.

Dün oynanan karşılaşmalarda Fenerbahçe deplasmanda Dinamo Kiev’i 2-0 yendi ve grubunu nağmağlup lider bitirdi. Trabzonspor Ferencvaros karşısında 1-0 kazansa da gruptan çıkamadı. Bordo mavililer yoluna Konferans Ligi’nde devam edecek.

Konferans Ligi gruplarında ise Başakşehir ve Sivasspor gruplarını lider tamamladı. Başakşehir sahasında Hearts’ı 3-1 ile geçerken, Sivasspor deplasmanda Slavia Prag ile 1-1 berabere kaldı.

ÇOK YAKINIZ 
Dün akşam kazandığı kritik puanlarla beraber Türkiye, UEFA ülke puanı sıralamasınad 31,100 puanla 12. sıraya yerleşti. 4 takımımızın da yoluna devam etmesi eleme turlarında alacağı sonuçlara göre Devler Ligi’ne doğrudan takım gönderme anlamına gelen 11. sıralamaya yerleşmek anlamına gelebilir.

Türkiye’nin bu yolda 31,875 puanlı Sırbistan’ı geride bırakması gerekiyor. İki ülke arasında ise 775 puanlık bir fark bulunuyor.