Galatasaray'da tüm gözler 11 Haziran'da yapılacak başkanlık seçimine çevrildi. Sarı Kırmızılı kulüpte Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu Galatasaray'ın 39. başkanı olmak için yarışacak. Özbek ve Hamamcıoğlu'nun başkanlık için yarışacağı seçimin ardından futbol takımı başta olmak üzere tüm branşlarda yeni sezon öncesi büyük hareketlilik yaşanacak.

YENİ YÖNETİMİ ACİL ÖDEMELER BEKLİYOR

Futbol takımında 3 aydır ödenmeyen maaşlar ile oyunculardan alınacak borçsuzluk kağıdı büyük önem taşıyor. Ayrıca geçtiğimiz sezon yapılşan transferlerle ilgili bazı kulüplere yapılacak ödemeler de var.  Yeni seçilecek başkanın öncelikle futbolcu alacaklarını ödeyeceği ve ardından takımdan gönderilecek ve transfer edilecek oyuncularla ilgili çalışmalara başlayacağı belirtiliyor.

TRANSFERDE BÜYÜK GELİR BEKLENİYOR

Galatasaray'ın yaz transfer sezonunda nasıl bir strateji izleyeceği merak ediliyor. Sarı Kırmızılılarda performansıyla parlayan Kerem Aktürkoğlu, Marcao ve Nelsson'un yüksek bonservis geliriyle takımdan gönderilmesi seçenekler arasında yer alırkan ayrıca Alexandru Cicaldau ve Mustafa Muhammed'e de bazı teklifler geldiği iddia ediliyor.

"KEREM VE MARCAO'DAN 35 MİLYON EURO GELİR BEKLENİYOR"

Milliyet'in Galatasaray muhabiri Nevzat Dindar, Milan'ın Kerem Aktürkoğlu için devrede olduğumu ifade etmişti. Nevzat Dindar, "Kerem Aktürkoğlu'nun 20-23 milyon Euro bedelle Galatasaray'dan ayrılmasını bekliyorum. Marcao'ya da bazı teklifler var. İki oyuncudan Galatasaray'ın yaklaşık 35 milyon euro bonservis geliri elde etmesini bekliyorum." dedi. Inter'in Nelsson'u yakından takip ettiği ifade edilirken İtalya'dan bazı takımların Alexandru Cicaldau için nabız yokladığı da gelen haberler arasında. Fransız ekipleri de Mustafa Muhammed'i kıskaca almış durumda.

MISIR'DAN BOMBA İDDİA: SÖZLEŞMESİ FESHEDİLEBİLİR

Mısır basınından Mustafa Muhammed'in Galatasaray'daki geleceğine dair haberler gelmeye devam ediyor. Zamalek'in yönetiminden sorumlu komitenin eski üyesi İbrahim Abdullah, Mustafa Muhammed'in yeniden Zamalek'e geri dönmesine izin veren sözleşmedeki maddeyi açıkladı. İbrahim Abdullah televizyonda yaptığı açıklamada, "Zamalek'in Galatasaray ile yaptığı sözleşmede Mustafa Muhammed'in Zamalek'e önmesine izin veren bir madde var" dedi.

Ve Zamalek Komitesi'nin eski üyesi şunları vurguladı: "Anlaşmanın değeri zamanında alınmazsa Beyaz Kale yetkilileri 500.000 dolarlık mali tazminat alacaklar. Mustafa Mohamed'in Zamalek'e dönmesi halinde uçak biletlerinin masraflarını Galatasaray Kulübü üstlenecek" dedi.

Habere göre Galatasaray, Muhammed için 4 milyon dolarlık ödemeyi 30 Haziran'a kadar yapmak zorunda. 30 Haziran tarihinden sonra 7 gün içerisinde Zamalek'e ödeme yapılmazsa Mustafa Muhammed'in Galatasaray ile olan sözleşmesi otomatik olarak feshedilecek ve Mısırlı golcü eski kulübüne geri dönecek.

Galatasaray'da yeni seçilecek başkanın öncelikleri arasında Mustafa Muhamed'in satın alma opsiyonunu kullanılması da yer alıyor. Galatasaray'ın 1.5 yıl kiralama bedeli olarak 2 milyon dolar, bonservisi için ise 4 milyon dolar ödeyeceği Mustafa Muhammed, Galatasaray ile 58 maçta görev alırken 17 gol attı ve 5 asist yaptı.