Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, zincir marketlerde satılan ürünlerin fiyatlarıyla ilgili olarak yeni bir kampanyanın başlatıldığını belirtti.

Beştepe’de gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın gündeminde yer alan konulardan birisi de marketlerdeki fiyat artışları oldu.

SABIR VE METANET BEKLİYORUZ 

Konuşmasında marketlerin yeni bir fiyat oyununa niyetlendiğini söyleyen Erdoğan, "Ticaret Bakanlığımız bu çerçevede yaptığı hazırlıklar doğrultusunda önümüzdeki günlerde yeni uygulamaları devreye alacaktır. Vatandaşlarımızdan biraz daha sabır ve metanet bekliyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, zincir marketlerde satılan ürünlerin fiyatları üzerinden yeni bir kampanyanın alevlendirildiğine dikkat çekerek, söz konusu olayın Ticaret ve Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yakın takibinde olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde, borçlar siliniyor Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde, borçlar siliniyor

Erdoğan açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Enflasyonun yılbaşından itibaren ciddi bir düşüş sürecine gireceği bir dönemin eşiğindeyiz. Tam da bu kritik günlerde zincir marketlerde satılan kimi ürünlerin fiyatlarının mukayesesi üzerinden yeni bir kampanyanın alevlendirildiğini ne yazık ki görüyoruz. Bu çerçevede ortaya konan ithamlar Ticaret Bakanlığımız ile Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. Elbette her iddia doğru çıkmamaktadır. Ancak kamuoyunda huzursuzluğa yol açan her rahatsızlığın üzerine gitmek bizim vazifemizdir. Ticaret Bakanlığımız bu çerçevede yaptığı hazırlıklar doğrultusunda önümüzdeki günlerde yeni uygulamaları devreye alacaktır. Vatandaşlarımızdan biraz daha sabır ve metanet bekliyoruz."