Eskişehir Odunpazarı Belediyesi'ne ait Geçici Hayvan Barınağı'nda sayıları 100'ü geçen yasaklı cins köpeklerin hayatını kaybetmesi ve ölü köpeklerin beton zemin üzerindeki görüntüleri kan dondurdu.

Ordu'da balıkçılar, boğulma tehlikesi geçirdi Ordu'da balıkçılar, boğulma tehlikesi geçirdi

2022 yılında Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı'na getirilen yasak cins köpekler sahiplendirildi. Sahipleri tarafından kent merkezinden toplanan ya da belediyeye teslim edilen köpekler bir süre sonra ölmeye başladı.

2022 yılında Doğa Koruma ve Milli Parklara resmi yazılarla gönderilen sadece yasaklı cins köpeklerin sayısı 100'ün üzerinde. Barınakta ölen bazı köpeklerin fotoğrafları ise yürek burkandı. Aşırı derecede zayıf ve vücutlarında yaralar olduğu görülen köpeklere hangi koşullarda bakıldığı soru işaretleri yarattı. Özellikle ölü köpeklerin beton zemin üzerindeki görüntüleri görenlerin tepkisine neden oldu. Öte yandan 9 Mart 2022'de aynı barınakta çalışan bir memurun yaralı köpeği sürüklediği, ardından memurun farklı bir birimde görevine devam ettiği görüntüler ortaya çıktı.