Son günlerde herkes Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde yaklaşık 1 yıldır kendisini pratisyen hekim olarak tanıtan Ayşe Özkiraz'ın hakkında çıkan yeni bilgilerle hayrete düştü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise açıklama yapmış, şahıs hakkında işlem başlatıldığını belirtmişti.

Son günlerde herkes Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde yaklaşık 1 yıldır kendisini pratisyen hekim olarak tanıtan Ayşe Özkiraz'ı konuşuyor. Ortaya çıkan büyük skandal sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yapmış, şahıs hakkında işlem başlatıldığını belirtmişti. Sahte doktor hakkında ortaya çıkan yeni yalanlar ise ağızları açık bıraktı. 

Okullar yarıyıl tatiline girdi Okullar yarıyıl tatiline girdi

Sahte doktor hakkında yeni gelişme
Türkiye'nin gündemine oturan sahte doktor Ayşe Özkiraz ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıkmaya devam ediyor. Sahte doktor Özkiraz'la bir dönem arkadaş olan Burcu Saz ATV'ye açıklamalarda bulundu. Bir dönem sahte doktorla arkadaş olduklarını ifade eden Saz, "Kendisi ile aynı yurtta kalıyordum. Kendisini bize birinci sınıf tıp öğrencisi olarak tanıttı. Sürekli Çapa'ya gidiyordu. Bizi de yanında götürüyordu. Gittiğimiz zaman kimseyi tanımıyordu. Halasının ve amcasının Çapa Tıp Fakültesi'nde cerrah olduğunu söylüyordu" dedi.

"Tek yalanı doktorluk değil"
Sahte doktor olarak bir yıldır devlet hastanesinde çalışan Özkiraz’ın tek yalanının bu olmadığını ifade eden Saz, "Genel olarak yalan söylemeyi seviyor. Sosyal hayatı yok. Okul zamanı sınav zamanı kendisini ders çalışırken görmüyordum. Sürekli önlük taşıyordu. Çantasından steteskopunu hiç çıkarmıyordu. Beni görüntülü arayarak dönem birincisi olduğuna dair plaket gösterdi. Merak edip başarı listelerine bakanlar ismini göremedi. Başka bahsettiği isimlerin de başarı listesinde olmadığı görüldü. Arkadaşlarının konuyu yurt yönetimine bildirmesinin üzerine yurttaki belgelerine bakıldı. Hepsi photoshoptu. Abim yeğenim diye tanıttığı insanlar, erkek arkadaşının akrabaları çıktı. Gözaltına alınıp serbest bırakılan kişi ile birkaç defa karşılaştık. Kendisini bana hemşire olarak tanıtmıştı. Hemşire kıyafetleri vardı üzerinde" şeklinde sahte doktorun yalanlarını açıkladı.