Sevgilisinin 10 bıçak darbesiyle katlettiği 25 yaşındaki yaşlı bakım teknikeri Tuğçe, toprağa verildi. Tuğçe’nin ailesi büyük acı yaşarken, katil zanlısının intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.

Eskişehir’in Tepebaşı ilçesi Yenibağlar Mahallesi’ndeki bir apartmanda oturan yaşlı bakım teknikeri Tuğçe Can, dün sabah çalıştığı özel huzurevine gitmek için evinden çıktı.

Apartmanın girişinde 1,5 aydır görüştüğü 22 yaşındaki sevgilisi Onur K., Tuğçe Can’ı sırtından, karnından ve boğazından bıçaklayıp, kaçtı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine gelen sağlık ekipleri, Tuğçe Can’ın hayatını kaybettiğini belirledi.

Savcılık ve polis ekiplerinin incelemesinin ardından Can’ın cenazesi otopsi işlemleri için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürüldü.

Tuğçe’nin katili intihara teşebbüs etti

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, cinayetin şüphelisi olduğu belirlenen 25 yaşındaki genç kızın 1,5 aylık sevgilisi üniversite öğrencisi Onur K.’yi kent merkezinde sokakta yürürken yakalayıp, gözaltına aldı.

Sağlık kontrolü için Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne götürülen Onur K.’nin yakalanmadan kısa süre önce ilaç içerek intihara teşebbüs ettiği belirlendi.

Midesi yıkanan Onur K. yoğun bakımda tedaviye alındı.

Öte yandan Tuğçe Can’ın cenazesi, hastanedeki otopsi işlemlerinin ardından ailesince alınarak Tepebaşı ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesi Birlik Camii’ne getirildi.

Genç kızın tabutuna gelinlik serilirken, bir alışveriş merkezinde temizlik görevlisi olan babası Bekir Can, cami avlusunda taziyeleri kabul etti.

Ordu'da balıkçılar, boğulma tehlikesi geçirdi Ordu'da balıkçılar, boğulma tehlikesi geçirdi

Kılınan cenaze namazına Tuğçe Can’ın yakınlarının yanı sıra çalıştığı özel huzurevindeki mesai arkadaşları da katıldı.

Tepebaşı İlçe Müftüsü Gafur Yıldırım, namazdan önce cinayet şüphelisini insanlıktan nasibini almamış kişi olarak nitelendirerek şöyle konuştu:

“Merhametsiz, şefkatsiz, korkak…”

“Acımız, üzüntümüz büyük. Babasının, annesinin, kardeşlerinin, yakınlarının acısını biz de kendi yüreğimizde taşıyoruz. İnsanlıktan nasibini almayan merhametsiz, şefkatsiz, korkak biri tarafından vahşice, canice katledilen merhum kardeşimizi merhameti şefkat bol Rabbimize uğurluyoruz. Bir daha hiçbir kardeşimizin erkek kadın fark etmez böyle vahşice katledilmesine tanık olmayalım.


“Allah büyüktür, o hesap görücüdür”

Kelimelerin bittiği yerdeyiz, ne söyleyeceğiz? Ama Allah büyüktür, o hesap görücüdür. Hesap görücü olarak o yeter. Elbette bunu yapan burada cezasını alacak. Ama artık öyle bir ceza bulmak gerekiyor ki, caydırıcı olsun. Benim de 3 kızım var. Birisi aynı yaşta. Bu da olabilirdi. Her birimizin aynı olabilirdi, fark etmiyor. Kardeşimizin acısı, bizim acımızdır.”


Annesi 'beni de götürün' diyerek feryat etti

Tuğçe Can’ın cenazesi kılınan namazın ardından kalabalığın omuzlarında cenaze aracına taşındı.

Bu sırada caminin kapısında olan Tuğçe Can’ın annesi Emine Can, “Annem, kuzum. Hangi salona götürüyorlar annem? Hangi salona gidiyor benim kızım? Beni de götürün.” diye feryat etti.


Defalarca bıçakladı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan ilk otopsi raporuna göre Tuğçe Can’ın en az 10 bıçak darbesi sonucu öldürüldüğü ortaya çıktı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.