Asgari ücretle geçimini sağlayan vatandaşlar için hazırlanan ısınma yardımı Resmi Gazetede yayımlanan kararla yürürlüğe girdi. Çalışanlar için yapılacak olan yardım destek tutarları belli oldu. İşte merak edilen detaylar.

Maaşlara ek 1000 TL
Dar gelirli vatandaşlar için hazırlanan doğal gaz ve ısınma yardımı paketinin detayları belli oldu. Bu kapsamda asgari ücretli ve çalışanların maaşından kesilen 178,4TL gelir vergisiyle birlikte SGK priminden kesilen 454,6TL'den vazgeçmiş olacak. Bu kapsamda çalışanların maaşına 633 TL eklenmiş olacak. İşverenlerinde çalışanlar için ödediği bin TL'lik vergide ortadan kalkmış olacak.  Bu kapsamda işverenler 2023 yılı haziran ayına kadar çalışanların maaşları 1.000 TL ekleyebilecek.

Karar Resmi Gazete'de
Doğal ve ısınma yardımları hakkında geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan kararın detayları belli oldu. Yapılan yeni düzenlemeler kapsamındaki detaylar şu şekildedir: Çalışanlar için elektrik, doğal gaz ve diğer ısınma giderleri karşılığında aylık 1000TL ek ödeme yapılacak. Bununla birlikte personel için yapılan yemek ödemeleri de nakit olarak verilecek.